הוספת עסק לאינדקס | התחברות

עלינו - אודות מתלבשות

קראו מי אנחנו ומה אנחנו עושות

אודותינו

מיזם מתלבשות הוקדם בשנת 2019 במטרה לשנות את דפוסי צריכת האופנה מתוך מודעות סביבתית וערכית. זהו המיזם הראשון מסוגו בישראל העוסק, ללא כוונת רווח, בהעלאת המודעות לנזקי תעשיית האופנה לצד הצגת האפשרויות לצריכת אופנה הוגנת ובת קיימא.

תאוריית השינוי שלנו היא, שצרכנות אופנה נבונה ומודעת, תפחית את כמות הבגדים שאנשים רוכשים וכך גם תקטין את הייצור, תצמצם את פסולת הטקסטיל ותקטין את טביעת הרגל האקולוגית של תעשיית האופנה.

אנחנו אוהבות אופנה

במתלבשות אנחנו אוהבות אופנה ומאמינות שאפשר לצרוך אופנה הוגנת מבלי להתפשר על הסטייל. אנו פועלות להעלאת המודעות לנזקי תעשיית האופנה המהירה, כמו גם לאלטרנטיבות הרבות הקיימות, בעזרת קיום אירועי צריכה אלטרנטיבית, הנגשת ידע ברור ונהיר בעברית בנושא, שיתוף פעולה עם חברות מסחריות בתחום האופנה והקמעונאות ותחזוק קהילת צרכניות אופנה אלטרנטיבית שוקקת.

אנחנו מתרגשות להנגיש לכם את האתר וסבורות שהפלטפורמה והסטנדרטיזציה שתיווצר עבורה ובאמצעותה, תאפשר חשיפה גדולה יותר לידע הקיים ומתהווה בנושא אופנה בת קיימא, תעניק כלים לצריכה מודעת ומקיימת יותר של אופנה ובכך, בטווח הארוך, תפחית צריכה של אופנה מהירה ומזהמת ותשפיע על הפחתת פליטות גזי חממה.

מהו תו הקולב?

אנחנו יודעות שהמודעות לאופנה מקיימת עולה בשנים האחרונות, והשאלה הנשאלת פעמים רבות היא: "אז איפה קונים?"

ובאמת, קשה מאוד להבין אילו מבין המעצביםות ואילו מבין החברות והמותגים הם באמת מקיימים ולא רק "מתיירקקים", ולא תמיד פשוט לעשות מחקר מקיף לפני כל רכישה ורכישה.

לכן, ייסדנו את "תו הקולב"- זהו התו שמגדיר מיהם העסקים בישראל שניתן להרגיש בנוח לקנות מהם (בצורה אחראית ומתונה כמובן).

תו  הקולב הוא תו תקן לאופנה בת קיימא ולמעשה מדובר בסימון (במדבקה בחנות ו/או באתר העסק) שמעיד כי העסק עומד בסטנדרטים ובקריטריונים מקובלים במחקרים ובדו"חות בעולם אשר להם ביצענו התאמה לשוק הישראלי.

הקריטריונים שבחרנו למדוד הם: תהליך הייצור, שימוש בחומרים, פן אנושי- חברתי, נגישות ואינקלוסיביות, אריזה, הארכת חיי הבגד והתנהלות העסק.

העסקים שאתםן רואיםות פה באינדקס שיצרנו כוללים את כל מי שעבר ואת הרף וקיבל ציון 70 מתוך 100 לפחות (וכן, אנחנו יודעות שזה עוד לא מושלם, אבל ברוב העסקים מושלם לא קיים ואנו רוצות לעודד עסקים להעלות את הציונים משנה לשנה)

ליצירת קשר ניתן לפנות למייל: Dress1836@gmail.com 

עליך להתחבר כדי ליצור קשר עם בעל העסק.לחצו כאן להתחברות